UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  RÖD VATETTE
Komplettera med
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKULVENTIL 15X10 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKULVENTIL 12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKULVENTIL 15X12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15XG15 RAK INVÄNDIG X KLÄMRING MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15 MM X G15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MED PLANÄNDA, MED VRED KROM VATETTE
Varukorg17
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KULVENTIL 15XR15 KLÄM X LEKMUTTER, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
HYLSA DN10 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
ÄNDLOCK 50 SVART KABELRÖR
KOPPLINGSSET 16X2,0 MM X G15 INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING FPL-X UPONOR
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 18X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
ANTICORROSION / FREEZE TILL HANDDUKSTORK ALTERNA
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
RAK KOPPLING 18 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
NIPPEL OCH MUTTER 10 RAK FN FÖR TAPPVATTEN IMI
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST