UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKULVENTIL 15X10 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X13 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
Varukorg4
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE