UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
FÖRMINSKNINGSSET 15X13 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLANADAPTER 15 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg69
MATNINGSRÖR VÄRME 25 X 2,3 MM RIR 29/34, 30 M ROTH NORDIC
VÄGGBRICKA,1-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
RAK KOPPLING 22 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 18X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KOPPLING 20XR20 UTVÄNDIG GÄNGA S-PRESS PLUS UPONOR
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
STÖDHYLSA 8X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
BLANDARFÄSTE FG0926052 160 CC 15X2,5 2-PACK GBG
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
DISTANSKLOSS H=10 MM FÖR 32/40 MM ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST
VÄGGBRICKA FG0125352 3-RÖR DY15X2,5 GBG
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-RÖR 25-25-25 3MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
TÄTNINGSPLATTA 45X25 RUND VIT FALUPLAST
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
STÖDHYLSA 15X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
RÖRSTIFT 20 MM L=100 MM SVART FIX UPONOR
RÖRSTIFT 20 MM L=100 MM SVART FIX UPONORLeverans: Skickas - I lager. 9 kr
RAK KOPPLING 40XG32 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 549 kr
KULVENTIL 28 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 529 kr
STÖDHYLSA 16X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 199 kr
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
PLUGG 28 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 28 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
RÖRKLAMMA 12/15 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL KROM FALUPLAST
T-RÖR 28 3 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
BÖJ 28 45° 1 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  BLÅ VATETTE
VINKEL MANTELSKARVSATS 140-175-200 MM FÖR MANTELRÖR SVART ECOFLEX UPONOR
RAK KOPPLING 18X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 8X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
MONTAGEBRICKA TBD-0100 20X30M4RFR 1,0MM M.SKRUV2P M&M
MONTAGEBRICKA TBD-0100 20X30M4RFR 1,0MM M.SKRUV2P M&MLeverans: Skickas - Beställningsvara. 59 kr
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KOMBIRÖR ALU-LASERPLUS 20X2,0 MM L=100 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT ROTH
VINKELKOPPLING 25XG25 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X R20 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32XG25 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
SKARVKOPPLING 16 ALUPEX ROTH NORDIC