FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK MANTELSKARVSATS 140-175-200 MM SVART ECOFLEX UPONOR
Komplettera med
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 18-28+25-40/175 UPONOR
T-KOPPLINGSBRUNN ECOFLEX 6X140/145/175/200 UPONOR
T-KOPPLING 32X2,9/4,4 MM 3FOG SVART Q&E PPSU UPONOR
T-MANTELSKARVSATS 140-90-68 MM FÖR MANTELRÖR SVART ECOFLEX UPONOR
VÄRMERÖRSKULVERT ECOFLEX THERMO TWIN  2 X 40X3,7 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 40-63/200 UPONOR
ÄNDSKYDD ECOFLEX QUATTRO 18-32/ 175 MM UPONOR
ÄNDSKYDD SINGLE 75+90+110/200 MM ECOFLEX UPONOR
VÄRMERÖRSKULVERT ECOFLEX THERMO TWIN  2 X 63X5,8 MM/200 MM L=100 METER UPONOR
Varukorg41
PLASTHYLSA 22X16  PE VATETTE
SKRUVDEL 22 (M28X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 289 kr
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 259 kr
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
KULVENTIL 22 KLÄMRING UTAN VRED FÖRKROMAD VATETTE
KLÄMRING 12 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 32XR25 PRK 403 IMI
GUMMINIPPEL 50/40-32 MM FÖR INOMHUSAVLOPP BLÅ FALUPLAST
FÖRDELARE PPM 3X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKOPPLING 20XG20 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
MUTTER 12XR10  KROM BROEN BALLOFIX
MUTTER 15XR15  KROM BROEN BALLOFIX
BACKVENTIL DN200  GGG40 NBR PN16
LOCK G15 TILL KIKVENTIL MED PACKNING GUL
T-KULVENTIL 15X15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
NIPPEL OCH MUTTER 10 RAK FN FÖR TAPPVATTEN IMI
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
SEXKANTNIPPEL METALL G25 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL
PROVTRYCKNINGSPROPP 22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RÖRKLAMMA 32 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST