FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VÄRMERÖRSKULVERT ECOFLEX THERMO TWIN  2 X 40X3,7 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
Komplettera med
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 18-28+25-40/175 UPONOR
T-MANTELSKARVSATS 140-90-68 MM FÖR MANTELRÖR SVART ECOFLEX UPONOR
T-KOPPLING 32X2,9/4,4 MM 3FOG SVART Q&E PPSU UPONOR
TAPPVATTENRÖRSKULVERT ECOFLEX AQUA TWIN 32X4,4 + 18X2,5 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
TAPPVATTENRÖRSKULVERT ECOFLEX AQUA TWIN 40X5,5 + 28X4,0 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
T-KOPPLINGSBRUNN ECOFLEX 6X140/145/175/200 UPONOR
BOCKFIXTUR 175 R=800 MM BOCKSTÖD FÖR ECOFLEX KULVERT MONTERAS UTANPÅ MANTELRÖRET GRÅ ECOFLEX UPONOR