FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
TAPPVATTENRÖRSKULVERT ECOFLEX AQUA TWIN 32X4,4 + 18X2,5 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
Komplettera med
T-MANTELSKARVSATS 140-90-68 MM FÖR MANTELRÖR SVART ECOFLEX UPONOR
T-KOPPLING 32X2,9/4,4 MM 3FOG SVART Q&E PPSU UPONOR
VÄRMERÖRSKULVERT ECOFLEX THERMO TWIN  2 X 25X2,3 MM/175 MM L= 200 METER UPONOR
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 25-40/175 UPONOR
VÄRMERÖRSKULVERT ECOFLEX THERMO TWIN  2 X 40X3,7 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
VÄRMERÖRSKULVERT ECOFLEX THERMO TWIN  2 X 32X2,9 MM/175 MM L=200 METER UPONOR
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 18-28+25-40/175 UPONOR
T-KOPPLINGSBRUNN ECOFLEX 6X140/145/175/200 UPONOR
RAK KOPPLING 32X4,4 MM X G25 KLÄMHYLSA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING WIPEX UPONOR
FPL-X KOPPLINGSSET UTV DR 18X2,5-1"MT UPONOR
Varukorg15
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 549 kr
ÖVERGÅNGSKOPPLING RAD.ANSL. DANFOSS
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 499 kr
VINKELKULVENTIL 18 195X74X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 12X15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
SKRUVDEL 22 (M28X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
SEXKANTNIPPEL METALL G25 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 10 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 10 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST