FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
ÄNDSKYDD ECOFLEX QUATTRO 18-32/ 175 MM UPONOR
Komplettera med
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 18-28+25-40/175 UPONOR
T-KOPPLING 32X2,9/4,4 MM 3FOG SVART Q&E PPSU UPONOR
T-MANTELSKARVSATS 140-90-68 MM FÖR MANTELRÖR SVART ECOFLEX UPONOR
T-KOPPLINGSBRUNN ECOFLEX 6X140/145/175/200 UPONOR
FPL-X KOPPLINGSSET UTV DR 18X2,5-1"MT UPONOR
RAK KOPPLING 32X2,9 MM X G25 KLÄMHYLSA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING WIPEX UPONOR
KOMBIRÖRSKULVERT ECOFLEX QUATTRO 2 X 25X2,3+28X4,0+18X2,5/175 MM L=200 METER UPONOR
Varukorg24
ÄNDSKYDD ECOFLEX QUATTRO 18-32/ 175 MM UPONORLeverans: Skickas - I lager. 1479 kr
SKRUVDEL 42 (M50X2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRDELARE PPM 2X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG/INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
SEXKANTNIPPEL METALL G20 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
ADAPTER G20X35 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
RAK MANTELSKARVSATS 140-175-200 MM SVART ECOFLEX UPONOR
T-RÖR 32 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 32 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 639 kr
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 1 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
RAK KOPPLING 28 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE