FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 40XG32 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
Komplettera med
PLASTHYLSA 42X40  PE VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 40X2,4 MM PE VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 40X3,7 MM PE VATETTE
KOPPLINGSSATS 40X5,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 42X28 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 42X36 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 42X35 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 42 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 40X3,5-4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 42 MM MÄSSING VATETTE