FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSSATS 40X5,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
RAK KOPPLING 42 MM X G40 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 42 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 42 MM X 90° 290X195X20 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 40XG25 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 40XG32 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 40XG32 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
VINKELKOPPLING 42 MM X G40 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Varukorg23
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 39 kr
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 199 kr
VINKELKOPPLING 15 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
PLASTHYLSA 22X16  PE VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
VINKELKOPPLING 40XG25 X 90° UTVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 32XR25 PRK 402 IMI
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 109 kr
STÖDHYLSA 12X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE