FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 42 MM X G40 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
BUSSNING METALL G40XG32 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
RAK KOPPLING 42 MM X G40 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
PLASTHYLSA 42X40  PE VATETTE
KOPPLINGSSATS 40X5,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 42 MM MÄSSING VATETTE
ADAPTER G25X42 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 42X35 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg12
T-KOPPLING 12 MM X R15 2KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
KOPPLINGSMUTTER 18 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 39 kr
KOPPLINGSMUTTER 35 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 35 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
KLÄMHYLSA V6  20X2,0-2,3 MM VATETTE
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE