FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
PLASTHYLSA 42X40  PE VATETTE
PLASTHYLSA 42X40 PE VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 40X2,4 MM PE VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 40X3,7 MM PE VATETTE
VINKELKOPPLING 42 MM X G40 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 42 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 42 MM X G40 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 42 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
SKRUVDEL 42 (M50X2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
VINKELKOPPLING 42 MM X 90° 290X195X20 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 42 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 42 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
Varukorg8
PLASTHYLSA 42X40  PE VATETTE
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
ELSVETSSADELGREN ELOFIT ECOL 315-63MM PE100RC SDR11 GAVATEC
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE