FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 40 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 40 MM 2KLÄMRING PE VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
PLASTHYLSA 42X40  PE VATETTE
VINKELKOPPLING 40 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 40X2,4 MM PE VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 42X28 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 42X35 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 40X3,5-4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 42X36 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 42 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 40X5,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 42 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg25
RAK KOPPLING 40 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 469 kr
T-KOPPLING 18X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 449 kr
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 DUBBEL FÖRKROMAD FALUPLAST
FIXERINGSSKENA C/C160 OCH C/C100 MM 865X220X40 MM(L X B X H) ROTH
VINKELKULVENTIL 15X10X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
TVÅL PREMIUM INDUSTRI S1 420401 TORK
DUBBELMUTTER V6 15X22 MM FÖRKROMAD VATETTE
PLASTKLAMMER 100ST I PÅSE
KULVENTIL 15X12CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
SLANGNIPPEL 15-22 MM X G25 MED MUTTER OCH PACKNING VIT FALUPLAST
BUSSNING METALL G40XG25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
SEXKANTNIPPEL METALL G25 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST