UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G32/G40 SLÄTÄNDA X 2UTVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
Komplettera med
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
Varukorg21
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
T-KOPPLING 12 MM X R15 2KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-RÖR 50X25 MM 3MUFF S-PRESS UPONOR
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM MÄSSING VATETTE
VINKEL 40 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
MUFF 40 MM X G40 MUFF X UTVÄNDIG GÄNGA S-PRESS UPONOR
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
T-KOPPLING 28 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 28 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
TAPPKRAN 105006 G 1/2 MED BACKVENTIL ORAS
FÖRMINSKNINGSSET 10X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 25 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 25 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 209 kr
RAK KOPPLING 20XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 28 MM X R25 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE