UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G40/G32 SLÄTÄNDA X 2INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G20/G15 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G25/G20 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G32/G40 SLÄTÄNDA X 2UTVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MULTISLANGNIPPEL 32 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 1 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
Varukorg10
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
MONTAGEBRICKA TB0139 Ø30-M4x15 RFR 0,7 MM 2-PACK M&M
RÖRKLÄMMA 40 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST