FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
RAK KOPPLING 20XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/4X15 MM VATETTE
SKRUVDEL 22 (M28X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X G20 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/3X15 MM VATETTE
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
Varukorg27
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
TAPPVENTIL VATETTE 0135070 KORT DY15 BV GBG
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
RAK KOPPLING 12 MM X R10 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
T-KOPPLING 18X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 DUBBEL FÖRKROMAD FALUPLAST
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 169 kr
FÖRMINSKNINGSSET 15X10 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
TUBOLIT RÖRISOL TL-15/9-DG 262M/FÖRP
SYSTEMRÖR ML, RAKLÄNGD 63 MM 5 METER GRÅ FLOWFIT GEBERIT
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 749 kr
PACKNING DN15 FÖR LOCK RÖD ISIFLO
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG/INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLASTKLAMMER 100ST I PÅSE
MUTTER 12XR10  KROM BROEN BALLOFIX
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
RAK KOPPLING 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
GUMMINIPPEL 45/32 ALTECH
VINKELSKRUVDEL 18 MM (M24X1,5) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE