FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/4X15 MM VATETTE
Komplettera med
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg27
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
HALVKOPPLING 3085-10-R10 PIPEFIX 10XR10 BROEN
RAK KOPPLING 18 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSHUS DN15X15 MM HONA X SLANGNIPPEL KROM
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KULVENTIL 15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
PROPP PPSU PPM AQUA PLUS UPONOR
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X R20 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM MÄSSING VATETTE