FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FROSTSKYDDSKABEL 7,3MM L= 1 METER FÖR MONTERING I/UTANPÅ RÖR RÖD ALTECH
Komplettera med
AUTOMATIKBOX 195X195X110 MM (B X L X H) FÖR REGLERING AV VÄRMESLINGOR VIT ALTECH
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
VINKELGENOMFÖRING G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL FÖR PLASTRÖR MED DIAMETER 25 MM ALTECH
ÖVERGÅNGSMUFF ISIFLO 148 25 MM X R20 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL FÖR PLASTRÖR MED DIAMETER 32 MM ALTECH
ÖVERGÅNGSMUFF ISIFLO 148 32 MM X R25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
ANSLUTNINGSKABEL FÖR FROSTSKYDDSKABEL 2,5 METER SLADD MED STICKPROPP SVART ALTECH
MONTAGESATS FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL AN- OCH AVSLUTNINGSSATS, SKYLT SVART ALTECH
MONTAGESATS FÖR ALTECH FLEX KABEL AN- OCH AVSLUTNINGSSATS, SKYLT SVART ALTECH
Varukorg37
RAK KOPPLING 28 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 35X15 MM FÖR STÅLRÖR SS326/328 MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 40X3,7 MM PE VATETTE
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 559 kr
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
KOMBIRÖR RÖR-I-RÖR 12X2,0 MM/25 MM 60 METER RING
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
RAK KOPPLING 12 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
DUBBELNIPPEL G20 2UTVÄNDIG GÄNGA FIT UPONOR
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 6 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 6 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 79 kr
BLANDARFÄSTE FG0926053 160 CC 16X2,0-2,25 2-PACK GBG
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32XR32 UTVÄNDIG GÄNGA PP BLÅ, SVART ALTECH
RAK KOPPLING 18X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
TUBOLIT RÖRISOL TL-15/9-DG 262M/FÖRP
KLÄMHYLSA V6  20X2,0-2,3 MM VATETTE
STÖDHYLSA 12X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE