FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
ÖVERGÅNGSMUFF ISIFLO 148 25 MM X R20 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
Komplettera med
BUSSNING METALL G20XG15 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
Varukorg15
BACKVENTIL DN300  GGG40 EPDM PN10
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
STÖDHYLSA 10X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KLÄMHYLSA V6  20X2,0-2,3 MM VATETTE
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
BACKVENTIL DN40 ALTECH
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
RAK KOPPLING 18 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE