FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKULVENTIL 15 MM X G15 X 90° KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
Komplettera med
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING
VÄGGBRICKA,1-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX
Varukorg31
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA 634531 1-RÖRS DY 15X2,5 GBG
KOMBIRÖR 90X8,5 MM L=5 METER RAK MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MLC UPONOR
KOMBIRÖR 40X4,0 MM L=5 METER RAK MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MLC UPONOR
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
T-RÖR 25-25-25 3MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 20XG15 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
KULVENTIL G15 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
T-RÖR SKRUVDEL 28X22 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 169 kr
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
PLASTKLAMMER 100ST I PÅSE
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  BLÅ VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM MÄSSING VATETTE