FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING är tillagd i din varukorg.
Varukorg34
GUMMINIPPEL 45/32 ALTECH
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 109 kr
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
KULVENTIL VINKEL 15X12X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KLÄMHYLSA V6  20X2,0-2,3 MM VATETTE
ÖVERGÅNGSMUFF 25 MM FÖR LÄCKAGESÄKRING VIT/SVART ROTH
ÖVERGÅNGSMUFF 25 MM FÖR LÄCKAGESÄKRING VIT/SVART ROTHLeverans: Skickas - Beställningsvara. 299 kr
VÄGGBRICKA FG0925152 1-RÖR 15X2,5 VBF GBG
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL VIT FALUPLAST
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
BUSSNING METALL G25XG20 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
HANDDUSCH TERZO T2 ALTERNA
FÖRINSTÄLLNINGSVERKTYG TILL TRV-2/2S IMI
KOPPLING 25 X 3/4 INVÄNDIGÄNDIG ROTH NORDIC
DUBBELMUTTER V6 15X15 MM MÄSSING VATETTE
RAK KULVENTIL 15XR15 PUSH X UTVÄNDIG GÄNGA KROM BROEN BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
FÖRDELARE PPM 2X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
VÄGGBRICKA 0925155 FAST 16X2,0-2,25 GBG
RÖRHULLING 16-20 LK SYSTEMS
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
PLASTHYLSA 22X16  PE VATETTE
TUBOLIT RÖRISOL TL-22/20-DG 80M/FÖRP
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 12X2,0 MM ROTH
SKRUVDEL 12 (G 3/8) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
TAPPVENTIL VATETTE 0135070 KORT DY15 BV GBG
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
MONTAGEBRICKA TBD-0100 20X30M4RFR 1,0MM M.SKRUV2P M&M
MONTAGEBRICKA TBD-0100 20X30M4RFR 1,0MM M.SKRUV2P M&MLeverans: Skickas - Beställningsvara. 59 kr
RAK KOPPLING 22 MM X R20 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE