FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
RAK KOPPLING 20XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/4X15 MM VATETTE
SKRUVDEL 22 (M28X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X G20 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/3X15 MM VATETTE
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
Varukorg26
FÖRDELARE PPM 3X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
HALVKOPPLING 3085-10-R10 PIPEFIX 10XR10 BROEN
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
RAK KOPPLING 25 PRK 401 IMI
RAK KOPPLING 18X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRDELARMODUL 1XG20 C/C 50 AQUA PLUS PPM UPONOR
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 249 kr
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
NIPPEL 15X2,5 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
VINKELKULVENTIL 18 195X74X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KOMBIRÖR ALU-LASERPLUS 26X3,0 MM/66 MM/9 MM L=25 METER RING VIT/GRÅ ROTH
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
SKARVKOPPLING 16-16 2MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
STÖDHYLSA 16X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE