FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
SORTIMENTBOX CARRY LITE 80-15 RAACO
Varukorg21
SKRUVSTIFTSATS TILL WC/TVÄTTSTÄLL
ENKELKROK S-LINE ALTERNA
RAK KULVENTIL 15XR15 KLÄM X LEKMUTTER, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
VINKELKULVENTIL 15X10X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KOPPLING 18X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RÖRKOPPLING FÖR RÖR 16XR15 ROTH NORDIC
TÄTNINGSBAND VIT 30 CM ENKELHÄFTANDE TOLLCO
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
AQUACLIP SARGKLÄMMA TOLLCO
RÖRSAX MAX 22 MM FÖR PEXRÖR GRÅ ALTECH