FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 22 MM X R20 X 90° KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
RAK KOPPLING 22 MM X R20 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
BUSSNING METALL G25XG20 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
Varukorg11
T-KOPPLING 22 MM X G20 2KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32 MM 2MUFF PPSU S-PRESS PLUS UPONOR
RAK KOPPLING 32 MM 2MUFF PPSU S-PRESS PLUS UPONORLeverans: Skickas - I lager. 199 kr
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA 0925155 FAST 16X2,0-2,25 GBG
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VINKELSKRUVDEL 18 MM (M24X1,5) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 634533 2-RÖRS DY 15X2,5 GBG
HALVKOPPLING 3085-10-R10 PIPEFIX 10XR10 BROEN
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST