FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121755RSK: 9121755
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121755
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
Komplettera med
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg12
VÄGGBRICKA 634380 DY 15 GBG
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 359 kr
REGLERSET MED ELPATRON  CONTROLLER, STYRDON, TERMOSTAT VIT/FLERFÄRGAD FLUVIA T UPONOR
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
SLANGANSLUTNING G20 X 15 MM INVÄNDIG GÄNGA X SLANG VARIO PLUS UPONOR
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE