FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RÖRKLAMMA 32 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
Komplettera med
RÖRLIM 20 ML TILL DUO CONTACT FALUPLAST
LIMDISTANS DUOCONTACT 12X28 MM VIT FALUPLAST
RENGÖRINGSSERVETTER 2-PACK FALUPLAST
Varukorg6
KULVENTIL T-RÖR 15X15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KOPPLING 25 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 25 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 209 kr
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTE