FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
DISTANSKLOSS H=10 MM FÖR 32/40 MM ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST
Varukorg15
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX
HYLSA DN15 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 18X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
FÖRMINSKNINGSSET 22X20,5 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
RAK KULVENTIL 15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
HALVKOPPLING 3085-10-R10 PIPEFIX 10XR10 BROEN
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL VIT FALUPLAST
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 1 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE