FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G40/G32 SLÄTÄNDA X 2INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G20/G15 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G25/G20 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G32/G40 SLÄTÄNDA X 2UTVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MULTISLANGNIPPEL 32 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
Varukorg7
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VÄGGBRICKA 634380 DY 15 GBG
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE