FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 32XG32 X 90° UTVÄNDIG GÄNGA VATETTE
Komplettera med
PLASTHYLSA 35X32  PE VATETTE
RAK KOPPLING 32XG25 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 32XG32 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
VINKELKOPPLING 32 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 32X2,9 MM PE VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 35X28 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 32X2,0 MM PE VATETTE
PLUGG 35 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 35 MM MÄSSING VATETTE