FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KLÄMRING 35 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 35 MM MÄSSING VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
T-RÖR 32 MM 3KLÄMRING VATETTE
VINKELKOPPLING 35 MM X G32 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32XG32 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 32XG32 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 32 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 32XG25 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
VINKELKOPPLING 32 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
Varukorg25
KLÄMRING 35 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 35 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
PACKNING DN15 FÖR LOCK RÖD ISIFLO
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL
RAK KOPPLING 42 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 42 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 349 kr
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  RÖD VATETTE
MINIFÖRDELARE,2 STICK 40 2XR15 KONISK,1XR10 P BROEN
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
TÄCKBRICKA FG0925076 LÅG VATETTE VÄGGENOMFÖRINGSSYSTEM GBG
DISTANSKLOSS H=10 MM FÖR 32/40 MM ENKELCLIPS GRÅ FALUPLAST
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKEL 40 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELKOPPLING 90° 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
T-KOPPLING 35 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 35 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 539 kr
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, EXCENTRISK VIT FALUPLAST
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 279 kr
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 249 kr
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE