FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 15X22 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg25
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KULVENTIL 15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635530 FÖR 1-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 259 kr
T-KULVENTIL 15X15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
T-KOPPLING 12X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 12X15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
VINKELGENOMFÖRING G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
STÖDHYLSA 12X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  BLÅ VATETTE
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 169 kr
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 549 kr
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
MÄRKPENNA GAVATEC
FÖRDELARMODUL 1XG20 C/C 50 AQUA PLUS PPM UPONOR
KULTAPPVENTIL G20 UTVÄNDIG MED VRED ALTECH
KULVENTIL 18 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 18 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 379 kr
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE