FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X G20 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg30
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
ÄNDSKYDD SINGLE 63-75/175 MM ECOFLEX UPONOR
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
FÖRDELARLOCK AQUA PLUS PPM UPONOR
VÄGGBRICKA FG0925152 1-RÖR 15X2,5 VBF GBG
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
STYRDON M30  UTVÄNDIG GÄNGA VIT VARIO PLUS UPONOR
NIPPEL OCH MUTTER 10 RAK FN FÖR TAPPVATTEN IMI
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 ENKEL FÖRKROMAD FALUPLAST
MONTAGEBRICKA DUSCHPROFIL 3-P M&M
ADAPTER G15X15 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
KLÄMRING 15 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
FÖRDELARFÄSTE PPM AQUA PLUS UPONOR
BOCKFIXTUR 20 MM ZINK MULTI UPONOR
BOCKFIXTUR 20 MM ZINK MULTI UPONORLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
BÖJ 28 45° 2 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 199 kr
STÖDHYLSA 10X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
LIM I.UNIVERSAL 310ML PATRON VIT M&M
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST