FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
Komplettera med
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
FÖRMINSKNINGSSATS 22X18X2.5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
HYLSA DN15 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
PLASTHYLSA 22X20  PE VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X20,5 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
Varukorg38
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 559 kr
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
KOPPLINGSSATS 28X4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 ENKEL FÖRKROMAD FALUPLAST
VVS-SKRUV 5,5X40 MM KULLERFÖRSÄNKT POZI NOVIPRO
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
PVC-TRYCKRÖR 40X1,9 NT10 LÄNGD 5 METER P/M
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 169 kr
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 16X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15X12CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X12 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
NIPPEL PL/DR PPM FPL-X G½"MT AQUA PLUS UPONOR
FÖRMINSKNINGSSET 28X22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-RÖR PRESSCHECK 16 MM 3MUFF VIT/ROSTFRI ROTH
T-RÖR PRESSCHECK 16 MM 3MUFF VIT/ROSTFRI ROTHLeverans: Skickas - Beställningsvara. 159 kr
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 109 kr
FÖRDELARÄNDPROPP PPM MT AQUA PLUS UPONOR
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETABLeverans: Skickas - I lager. 9 kr
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE