FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg19
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
VINKELKULVENTIL 15X10X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
NIPPEL 15X2,5 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST
MUTTER 15XR15  KROM BROEN BALLOFIX
VENTILVERKTYG VARIO PLUS UPONOR
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
ÄNDTÄTNING 15X25/20 MM L=80 MM VIT TECK UPONOR
ÄNDTÄTNING 15X25/20 MM L=80 MM VIT TECK UPONORLeverans: Skickas - I lager. 59 kr
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/4X15 MM VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
GRUNDSATS G25 VARIO PLUS UPONOR
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
RAK KOPPLING 18 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE