UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
Komplettera med
PLASTHYLSA 28X25  PE VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 25X2,3 MM PE VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 25X2,3-2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 25X3,0-3,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 28 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 28 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 26X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg6
T-RÖR SKRUVDEL 28 (M34X1,5) 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
GOLVVÄRMELIST 20 L=2M ROTH NORDIC
SKARVKOPPLING FÖR GOLVVÄRMERÖR 20 ROTH NORDIC
VINKELKOPPLING 25 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE