UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 32X2,0 MM PE VATETTE
Komplettera med
VINKELKOPPLING 32 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
RAK KOPPLING 32XG25 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 32 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
ÖVERGÅNGSKOPPLING VINKEL 40X35 MM PLAST KLÄMRING X KLÄMRING PE VATETTE
VINKELKOPPLING 32XG32 X 90° UTVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 32XG32 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
VINKELKOPPLING 32XG25 X 90° UTVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 32XG32 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
VINKELKOPPLING 32XG25 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
Varukorg16
T-RÖR SKRUVDEL 35 (M42X2) 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 35X15 MM FÖR STÅLRÖR SS326/328 MÄSSING VATETTE
25 PVC 32X BUSSNING DIV
SILKORG CROMAX 36 G25 FÖR BACKVENTIL UTVÄNDIG GÄNGA
VÄGGBRICKA 0925155 FAST 16X2,0-2,25 GBG
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KOPPLING 10X8 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM FÖR 32/40 MM ENKELCLIPS GRÅ FALUPLAST
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST