UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
Komplettera med
PLASTHYLSA 22X20  PE VATETTE
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
VINKELKOPPLING 20XG20 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 20XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 20XG15 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
RAK KOPPLING 20XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
RAK KOPPLING 20XG15 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
Varukorg48
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
VINKELKOPPLING 40XG25 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
WIRE 3 MM 110 METER 2 WIRELÅS SYRAFAST
WIRE 3 MM 110 METER 2 WIRELÅS SYRAFASTLeverans: Skickas - I lager. 1699 kr
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
WIRE 2,3 MM SYRAFAST,85 METER GRUNDFOS
WIRE 2,3 MM SYRAFAST,85 METER GRUNDFOSLeverans: Skickas - Best. vara 5-10 vdgr. 2889 kr
SKARVKOPPLING TILL KABEL 4X1,5-2,5MM2 DELBAR, GJUTES GRUNDFOS
WIRE 3 MM 40 METER 2 WIRELÅS SYRAFAST
WIRE 3 MM 40 METER 2 WIRELÅS SYRAFASTLeverans: Skickas - I lager. 679 kr
RAK KOPPLING 42 MM X G40 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 12X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
RENSRÖR TILL VATTENLÅS / DISKBÄNKSVATTENLÅS DN 50 JAFO
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
TUBOLIT RÖRISOL TL-35/20-DG 50M/FÖRP
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
T-RÖR 28 3 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
FÖRMINSKNINGSSET 18X16 MM KLÄMRING, UTAN STOPP MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
ÄNDTÄTNING 15X25/20 MM L=80 MM VIT TECK UPONOR
ÄNDTÄTNING 15X25/20 MM L=80 MM VIT TECK UPONORLeverans: Skickas - I lager. 59 kr
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 ENKEL VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF KROM FÖRKROMAD FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF KROM FÖRKROMAD FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 129 kr
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
UNDERVATTENSKABEL 4X1,5 MM² 60 METER MED SKARVKOPPLING GRUNDFOS
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
STÖDHYLSA 16X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
PLASTHYLSA 35X25  PE VATETTE
KOPPLINGSSATS 40X3,5-4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL VINKEL 15X15X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32XR32 PRK 403 IMI
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
FÖRDELARE PPM 3X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
PROPP PPSU PPM AQUA PLUS UPONOR
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
TÄTNINGSPLATTA 45X25 RUND VIT FALUPLAST
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
RÖRKLÄMMA 40 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST