UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
FÖRDELARE PPM 3X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
Komplettera med
KOMBIRÖR RÖR-I-RÖR 16X2,0 MM/25 MM L=100 METER RING VIT RÖR, VIT/BLÅ/RÖD SKYDDSRÖR UPONOR
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
VÄGGDOSA 16X2,2 MM X G15 FOG TAPPVATTEN/VÄRME FOG X INVÄNDIG GÄNGA SVART AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARFÄSTE PPM AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARE PPM 2X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
NIPPEL 15X2,5 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
FÖRDELARÄNDPROPP PPM MT AQUA PLUS UPONOR
ANSLUTNINGSMODUL G20 PPM UTVÄNDIG ANSLUTNING LÖPMUTTER AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARLOCK AQUA PLUS PPM UPONOR
T-SKARVSATS 140-175-200 MM SVART ECOFLEX SUPRA PLUS UPONOR
Varukorg11
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR  10/12-15-15 GBG
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR 10/12-15-15 GBGLeverans: Skickas - I lager. 549 kr
KOPPLINGSSATS 28X4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLASTHYLSA 28X20  PE VATETTE
GOLVVÄRMERÖR 16X2 X-P 200M/RULLE ROTH NORDIC
RAK KOPPLING 40XG40 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
SKRUVDEL 42 (M50X2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
RAK KOPPLING 25 MM 2KLÄMRING PE VATETTE