UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
Komplettera med
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
MUTTER 15XR15  KROM BROEN BALLOFIX
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
MUTTER 12XR10  KROM BROEN BALLOFIX
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
Varukorg12
KULVENTIL I VINKEL 15XG15 UTVÄNDIG X KLÄMRING MED VRED VATETTE
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
STÖDHYLSA 15X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
FÖRDELARFÄSTE PPM AQUA PLUS UPONOR
HANDDUKSTORK DIVARIO 60X120 CM KROM ALTERNA
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE