UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
Komplettera med
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
Varukorg19
MULTISLANGNIPPEL 32 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
T-SKARVSATS 140-175-200 MM SVART ECOFLEX SUPRA PLUS UPONOR
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  BLÅ VATETTE
STÖDHYLSA 15X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
CLEANING.KIT, RENGÖRINGSKIT M&M
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA KROM FALUPLAST
LIMKIT SMART MIX INK RENGÖRING 11 GR M&M
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
LIM I.UNIVERSAL 310ML PATRON VIT M&M
MARKERINGSBAND BLÅ "VATTEN" 125MM L=250 METER
MARKERINGSBAND BLÅ "VATTEN" 125MM L=250 METERLeverans: Skickas - I lager. 879 kr
VINKEL 40 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE