UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/3X15 MM VATETTE
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL 22 KLÄMRING UTAN VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKULVENTIL 22 195X74X21 MED VRED VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/4X15 MM VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
Varukorg16
CLEANING.KIT, RENGÖRINGSKIT M&M
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 149 kr
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING, FÖRLÄNGD KROM VATETTE
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
FÖRMINSKNINGSSATS 22X18X2.5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
FLÄNSPACKNING 400MM S-0100 ULEFOS
FLÄNSPACKNING 400MM S-0100 ULEFOSLeverans: Skickas - I lager. 1119 kr
KULVENTIL 18 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE