UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 12 MM X G15 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Varukorg27
PLASTHYLSA 35X32  PE VATETTE
MONTAGEBRICKA BLANDARFÄSTE TBD-0206 TILL 160 CC BL.F. M&M
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VINKELKOPPLING 32 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
VINKELKOPPLING 32 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 419 kr
GOLVVÄRMEFÖRDELARE 4 G25 FLÖDESM ROTH NORDIC
KULVENTIL 28 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 529 kr
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 8 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PACKNING EGRMB D400/DN400 MED STÅLINLÄGG (EPDM) GAVATEC
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 10 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
BUSSNING METALL G20XG15 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
KULVENTIL 25 RAK INVÄNDIG GÄNGA LÅGBLY AL3605 ALTECH
FÖRMINSKNINGSSET 42X35 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
SEXKANTNIPPEL METALL G25 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
RAK KOPPLING 32XR25 PRK 403 IMI
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 749 kr
FÖRMINSKNINGSSET 15X13 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 1 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 12 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
BUSSNING METALL G40XG32 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
T-KOPPLING 28 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE