UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 15X12X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RÖRKLAMMA 12/15 MM C/C 40 MM, C/V 20 MM, B=60 MM DUBBEL FÖRKROMAD FALUPLAST
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg25
FÖRMINSKNING 50X40 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
RÖRSKRAPA ELOFIT RTC D.75-315MM GAVATEC
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
KLÄMRING 35 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 35 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
VÄGGBRICKA 634533 2-RÖRS DY 15X2,5 GBG
KOPPLINGSMUTTER 35 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 35 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
FÖRMINSKNINGSSET 15X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DRÄNERINGSBRICKA 70X70X20 MM ALTECH
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 449 kr
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE