UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
SKRUVDEL 12 (G 3/8) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg7
SLINGKONTROLLENHET MED FÖRINSTÄLLNING M22X1,5 IMI
VINKELSKRUVDEL 35 MM (M42X2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
KLÄMRING 12 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 12 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KOPPLING 42 MM X G40 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE