UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
Varukorg10
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
GUMMINIPPEL 45/32 ALTECH
RAK KOPPLING 28 MM X G25 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
PE BORDRING FASAD ECRTB 400MM PE100RC SDR11 GAVATEC
PE BORDRING FASAD ECRTB 400MM PE100RC SDR11 GAVATECLeverans: Skickas - Beställningsvara. 11479 kr
T-SKRUVDEL 15 (G 1/2) 3UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 28 MM X 90° 77X195X20 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE