UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg19
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 149 kr
VINKEL 25 PRK 404 IMI
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 25 PRK 410 IMI
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
VINKEL 40 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
KANTISOLERING CLIMA COMFORT ISO. 130 MM, 25M ROTH NORDIC
KANTISOLERING CLIMA COMFORT ISO. 130 MM, 25M ROTH NORDICLeverans: Skickas - Beställningsvara. 619 kr
GOLVVÄRMESYSTEM COMPACT SYSTEM 14/10,5 ROTH NORDIC
FÖRMINSKNINGSSET 10X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
SEXKANTNIPPEL METALL G20 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
GUMMINIPPEL 45/40 ALTECH
TACKERBYGEL LÅNG 300/FÖRP ROTH NORDIC
VINKELKULVENTIL 12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 42X28 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
LÖSFLÄNS PP-STÅL D400/DN400 PN16 GAVATEC
KULVENTIL 42 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE