UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
VÄGGBRICKA 634531 1-RÖRS DY 15X2,5 GBG
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 634533 2-RÖRS DY 15X2,5 GBG
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
Varukorg49
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
KULVENTIL 15X12CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KULVENTIL 15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 18 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 499 kr
FÖRDELARE PPM 2X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
DUSCHSLANG 1750 MM MATT SVART ORAS