UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg11
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KOMBIRÖR ALU-LASERPLUS 20X2,0 MM L=100 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT ROTH
VINKELKOPPLING 25XG25 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X R20 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32XG25 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
SKARVKOPPLING 16 ALUPEX ROTH NORDIC
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE