UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
KULVENTIL G15 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-SKRUVDEL 15 (G 1/2) 3UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X G15 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Varukorg13
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
FÖRMINSKNINGSSET 15X12 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 149 kr
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
GRENRÖR 40 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST
GRENRÖR 40 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 59 kr
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA FG0925152 1-RÖR 15X2,5 VBF GBG
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE