UNIVERSALRÖR PAL A16/25MPN10 LK SYSTEMS
SPARA -24% I lager
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
ProduktnamnRSKLängdMeter/förpackningPris
Beskrivning
Levereras butiksförpackade i kartonger. Säljes per styck.
Längd
25 m
Meter/förpackning
25
Materialkvalitet innerskikt
PE-RT II
Utvändig rördiameter
16 mm
Väggtjocklek/Godstjocklek
2 mm
Diffusionsspärr
Ja
Max. arbetstryck vid 20°C (PN)
10 bar
Med skyddsrör
Nej
Med termisk isolering
Nej
Material mellanskikt
Aluminium
Material ytterskikt
Plast
Materialkvalitet ytterskikt
PE-RT II
Material innerskikt
Plast
Systembunden
Ja
Max. medietemperatur (momentan)
95 °C
Vägg råhet
0,0005 mm
Antal lager
5
Glasfiberförstärkt
Längdutvidgningskoefficient
30 mm/(m.K)
Flexibel
Lämplig för utanpåliggande montage
Minsta böjradie
64 mm
Färg rör
Vit
Med skyddslock/-plugg
Funktion (användningsområde)
Tappvatten/Värme
Säker vatten 2021 v1
EPD Miljövarudeklaration
Ytterligare information
EAN 7331590030485
RSK 1878236
Dokument ProduktbladEPD – Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804InstallationsBVDMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
Komplettera med
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
KLÄMHYLSA V6 20X2,8-3,0 MM VATETTE
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
T-RÖR V6 22X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-RÖR V6 22X15X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
KLÄMHYLSA V6  20X2,0-2,3 MM VATETTE
VÄGGFÖRDELARE V6 4-RÖR VATETTE DY15XINV G3/8 MED KULV GBG
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
Varukorg12
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 79 kr
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
RAK KOPPLING 32 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 32 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 309 kr
RAK KOPPLING 15 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE