FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G25 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121771RSK: 9121771
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 25 (1″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 25 (1″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
25 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
4—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121771
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
TAPPKRAN 105006 G 1/2 MED BACKVENTIL ORAS
TAPPKRAN 105006 G 1/2 MED BACKVENTIL ORAS är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
Varukorg13
VINKEL 25 PRK 404 IMI
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL G10 RAK INVÄNDIG X UTVÄNDIG FÖRKROMAD VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
RÖRKLÄMMA 40 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
KLÄMRING 10 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 10 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
PLANADAPTER 15 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM MÄSSING VATETTE